15. rujna 2013.

Znanstveni skup "Svetišta dalmatinskih katedrala: rješenja u prošlosti i izazovi obnove"

Split, 27. i 28. rujna 2013., Centar Studia Mediterranea Filozofskog fakulteta u Splitu, Peristil 3/III

Međunarodni institut za restauriranje povijesnih i umjetničkih djela – Hrvatska grupa i Institut za povijest umjetnosti - Centar Cvito Fisković u Splitu organiziraju dvodnevni znanstveni skup "Svetišta dalmatinskih katedrala: rješenja u prošlosti i izazovi obnove". Skup će se održati 27. i 28. rujna 2013. godine (petak i subota) u centru Studia Mediterranea Filozofskog fakulteta u Splitu, Peristil 3/III, a uključuje studijske posjete katedralama u Splitu i Trogiru. Ulaz je slobodan. Na popisu predavača nalazi se nekoliko nastavnika koji izvode nastavu na studiju konzervacije-restauracije Umjetničke akademije u Splitu: Jurica Matijević (naslov predavanja: "Analiza načina komponiranja naslona korskih klupa splitske katedrale"), dr. sc. Goran Nikšić ("Transformacije prezbiterija splitske katedrale"), Žana Matulić Bilač ("Povijesni razvoj i obnove glavnog oltara splitske katedrale"), Ivana Svedružić Šeparović ("Restauratorski zahvat kao znanstveni izvor na primjeru korskih klupa iz trogirske katedrale") i dr. sc. Zoraida Demori Staničić ("Katedrala sv. Marka u Makarskoj – nastanak i mijene").

Program skupa, sažetke izlaganja i kratke biografije predavača možete preuzeti ovdje.