11. studenog 2021.

Projekcija filma Laurenta Van Lanckera

U ponedjeljak 15. studenoga 2021. s početkom u 17.30 u kino dvorani Umjetničke akademije, Tvrđava Gripe, u organizaciji odsjeka za Film i Medijsku umjetnost održat će se projekcija Laurent Van Lanckerovog filma “Surya” (76 minuta). Nakon projekcije je organizirana i diskusija moderirana od strane prof. dr. sc. Brian Willemsa. Na projekciji i diskusiji koje su otvorene za javnost će biti prisutan i autor filma. Projekcija filma organizirana je u suradnji sa Wallonie-Bruxelles International i Udrugom Kurs iz Splita. .

SURYA jezik: nizozemski, engleski, francuski, slovački, turski, arapski, kineski i dr., titlovi: engleski Surya je filmska odiseja o moći govorene priče, oralne tradicije koja nadilazi granice i reflektira se na putovanju od jutra do mraka, od Belgije do Vijetnama. Desetero pripovjedača različitih kulturnih pozadina i identiteta sudjeluju u razvezivanju imaginarnog epa o junaku u potrazi za smislom. Na razmeđi dokumentarnog i fikcionalnog, uz uplive imaginacije u stvarnost, Van Lanckerova audiovizualna izvedba istražuje na koje je načine kreativno stvaranje određeno kulturom, a na koje čini kontinuum ljudskog iskustva.