03. prosinca 2018.

Predavanje u sklopu Erasmus+ programa

Na Odsjeku za likovnu kulturu i umjetnost 31. listopada 2018. održano je predavanje i radionica Očuvanje kulturne baštine kao dio nastavnog programa likovne kulture za osnovne škole: briga o baštini kulturnih krajolika, arhitekture i vizualnih umjetnosti. Predavanje i radionicu održao je docent dr. sc. Robert Potočnik s Pedagoškog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani. Predavanje i radionica održane su za studente diplomske razine u sklopu kolegija Problemi čovjekove okoline više predavačice Tee Katunarić Kirjakov u sklopu Erasumu+ programa. Studenti, budući profesori likovne kulture upoznali su se s određenim  pedagoškima pristupima i metodama rada za osnovnoškolsku populaciju starijeg uzrasta. Upoznali su se s osmišljavanjem i realizacijom likovnih zadataka  kroz koje se mogu izraziti kritički pogledi na društvena zbivanja, posebno u kontekstu  očuvanje kulturne baštine.   Lecture and workshop - Heritage Preservation Education in primary school fine art activities: Cultural landscape, architectural and visual art heritage concern held on 31 of October 2018 Assistant professor dr. Robert Potočnik, PhD, from the University of Ljubljana, Faculty of Education, held a lecture entitled Heritage Preservation Education in primary school fine art activities: Cultural landscape, architectural and visual art heritage concern for students of first and second level the programme of fine art education at our institution. The students were introduced to some pedagogical approaches and methods of work for the primary school population. Students at the university were introduced to the realization of visual arts tasks, where critical views can be integrated into certain events in society, especially in the context of the preservation of cultural heritage. More information regarding heritage preservation education can be reached http://www.arteducation.sk/publikacie-studie-clanky/detail/heritage-preservation-education-in-primary-school-fine-art-activities// The lecture has been enabled by Erasmus+ grant for staff mobility.