14. ožujka 2012.

Predavanje: Spomenik surogat na Cimatoriju u Trogiru

Pozivamo Vas na četvrto u nizu javnih predavanja nastavnika i studenata Odsjeka za konzervaciju-restauraciju Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu: Prof. dr. sc. Ivo Babić: SPOMENIK SUROGAT NA CIMATORIJU U TROGIRU Predavanje će se održati u četvrtak 15. ožujka u velikoj dvorani Umjetničke akademije u tvrđavi Gripe s početkom u 18.30 sati. Pred zapadnim pročeljem Trogirske katedrale, na malom trgu zvanom Cimatorij, početkom studenoga prošle godine postavljen je odljev kipa Krista s dva anđela. Kip se pripisuje Nikoli Firentincu ili njegovoj radionici. Odljev je postavljen na masivni stub s novom bazom i novim kapitelom. Intervencija je izazvala negodovanje građana Trogira, ali i burnu reakciju znanstvene i stručne javnosti.