29. siječnja 2016.

Noć muzeja 2016. Izložba radova studentica odsjeka Likovne kulture i likovne umjetnosti

canvas U okviru manifestacije Noć muzeja 29. siječnja izložbom u Info zoni prvi put javno će se predstaviti studentice odsjeka Likovne kulture i likovne umjetnosti – Mia Bogdan, Ida Bugarić, Nikolina Ćuk, Jasna Fantić i Antonela Stanić; radovima u mediju slikarstva, kiparstva i grafike. Mia Bogdan kiparskim triptihom istražuje trenutno duhovno stanje promatrača. Pseudopodije naziv je ciklusa grafičkih radova u bakropisu koje izlaže Ida Bugarić. Nikolina Ćuk inspiraciju za svoju grafičku mapu u tehnici mezzotinte pronašla je u Tolkienovim djelima. Noćni vlak – akrilik na medijapanu, slikarski je uradak Jasne Fantić. Antonela Stanić bakropisom prikaza ruku i DNA molekula propituje emocionalno postojanje. Autorice će tijekom večeri razgovarati sa posjetiteljima o procesu nastanka, medijima i tehničkoj izvedbi radova, sa osvrtom na idejne smijernice svojih dijela.