24. studenog 2020.

Izložba studenata slikarstva u Slavonskom Brodu

NOVI HORIZONTI izložba studenata odsjeka za slikarstvo Umjetničke akademije u Splitu Galerija Ružić, Vukovarska bb, Tvrđava Brod Sudjeluju:

Anton Davidović Mihael Frančić Ana Heski Neli Ljubičić Iva Martinović Mia Minigo Anna Perlain Ivona Pupačić Marieta Vulić

Otvorenje izložbe u petak, 27. studenog u 18 sati u Galeriji Ružić.

"Gostovanje slikarskog odsjeka splitske Umjetničke akademije (UMAS) u Slavonskom Brodu proizašlo je iz mogućnosti za razmjenu iskustava i čvršćeg povezivanja hrvatskog kontinenta i priobalja kroz umjetnost. Studenti slikarstva i nedavno diplomirani akademski slikari na UMASU-u tako će imati priliku izlagati u čuvenoj Galeriji Ružić, a Brođani i svi zainteresirani moći će na ovoj izložbi pogledati odabrane radove i time steći uvid u reprezentativni dio recentne produkcije ovih mladih umjetnika. Slikarski odsjek Umjetničke akademije u Splitu njeguje podržavanje pojedinačnih i raznorodnih umjetničkih pristupa i interesa, kao i u obaviještenost o dominantnim, ali i o novijim teorijskim obzorima u području vizualne kulture, pritom ne gubeći iz vida likovnost kao temelj umjetničkog stvaranja. U skladu s time, ova izložba ukazuje na različite vrste umjetničkog govora o temama zasnovanim na osobnim iskustvima ili o problematici šireg društvenog značaja." - iz predgovora Bože Kesića Izložba ostaje otvorena do 17. prosinca 2020.