23. veljače 2016.

Imaging Techniques Used for the Investigation of Artworks: UV, IR and X-ray

Odsjek za konzervaciju-restauraciju Umjetničke akademije u Splitu, specijalističko usmjerenje konzervacija-restauracija štafelajnih slika i polikromiranog drva, sa zadovoljstvom najavljuje teorijsko-praktičnu radionicu pod vodstvom prof. HANSA PORTSTEFFENA s Instituta za konzervatorsko-restauratorske znanosti u Kölnu

Imaging Techniques Used for the Investigation of Artworks: UV, IR and X-ray

uz sudjelovanje Frane Mihanovića, magistra medicinske radiologije, Odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu. NOVO! U popodnevnom dijelu programa sudjelovat će dr. sc. Vladan Desnica, voditelj Laboratorija Odsjeka za konzerviranje i restauriranje umjetnina Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu. Prof. Desnica će održati predavanje "Analiza rendgenske fluorescencije (XRF) pri istraživanju kulturne baštine" te pokazati rad XRF-a i prijenosnog Ramanova spektrometra. 8. ožujka 2016. (utorak) Odsjek za konzervaciju-restauraciju, Fausta Vrančića 17a, Split 9.30 – 17.00 sati Radionica je otvorena za javnost. Predbilježba za sudjelovanje nije potrebna. Radni jezici su engleski i hrvatski. PROGRAM (PDF, 1MB) Za sva dodatna pitanja obratite se Lani Kekez: lanakekez@yahoo.com   HPortsteffen-2015 Osvrt na prošlogodišnju radionicu prof. Hansa Portsteffena o rekonstruiranju preparacije unutar oštećenja slikanog sloja pročitajte ovdje.