21. svibnja 2011.

Gosti na odsjeku za Film i video

Corinna Schnitt Od četvrtka 19.05 do utorka 24. 05 gosti UMASA (odsjek za Film i video) su prof. Corinna Schnitt i studenti HBK Braunschweig, iz Njemačke s kojima je prošle godine potpisan ERASMUS. Prezentacija radova studenata HBK i prof Schnitt održat će se u petak, 20. 05 s početkom u 10:00 u velikoj dvorani na Gripama. Prezentacija studenata Filma i Videa, UMAS, održat će se u ponedjeljak, 23.05, s početkom u 10:00 na Gripama. Svi studenti i profesori UMAS-a su dobrodošli! Corinna Schnitt, umjetnica i filmska autorica (1964, Duisburg) aktivna je već niz godina na Njemačkoj i internacionalnoj umjetničkoj sceni. Nakon studija Kiparstva u drvu, studirala je na Hochschule für Gestaltung u Offenbach-u a zatim na Kunstakademie of Düsseldorf-u. Mnoge je godine koristila film u svom radu. Kreirala je seriju kratkih eksperimantalnih filmova u kojima su dnevni fenomeni bizarno pogurani do granica razuma, kao beskrajna spirala, napr. u radu 'Raus aus seinen Kleidern'.Uz mnoge video instalacije prikazane u muzejima i galerijama širom svijeta, Corinna Schnitt prikazuje svoje radove na festivalima i na televiziji.