05. svibnja 2014.

Druga studentska konferencija "I mi studiramo, zar ne?"

Konferencija "I mi studiramo, zar ne?"

Split, 9. svibnja 2014.

Druga studentska konferencija "I mi studiramo, zar ne?" održat će se 9. svibnja 2014. godine u prostorijama Filozofskog fakulteta u Splitu (klerikat), na adresi Put iza nove bolnice 10. Tema ovogodišnje konferencije je: Što je ulazak RH u EU donio studentima s invaliditetom? Konferencija je organizirana uz svesrdnu pomoć Sveučilišta u Splitu i Filozofskog fakulteta u Splitu, uz podršku pravobraniteljice za osobe s invaliditetom, Saveza udruga mladih s invaliditetom te pod pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske.

Program konferencije

9.30 Dolazak sudionika 10.00 Uvodni pozdravi: prof. dr. sc. Aleksandar Jakir, dekan filozofskog fakulteta u Splitu; prof. dr. sc. Tomislav Kilić, prorektor za studente s invaliditetom; Vesna Maksimović, izaslanica gradonačelnika Grada Splita; Anka Slonjšak, pravobraniteljica za osobe s invaliditetom; Suzana Fruk Židak, predstavnica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta; Ivan Bogdanović, inicijator događanja 10.30 Matea Mihaljević-Jurković (Filozofski fakultet u Splitu), "Povijest Europske unije" 10.45 Tea Barač (Pravni fakultet u Splitu), "Pravo u teoriji i pravni položaj u praksi" 11.00 Kristijan Šalinović (mlada nezaposlena osoba s invaliditetom) i Doris Barbir (Ekonomski fakultet u Splitu), "Kako poboljšati zapošljivost osoba s invaliditetom" 11.30 Tea Dragičević i Antonija Kvasina (Ekonomski fakultet u Splitu), "Predstavljanje projekta Let's Study Together" 11.45 Roman Baštijan (udruga Zamisli), "Predstavljanje projekta Most između nas" 12.00 Pauza 12.15 Denis Marijon (udruga Zamisli), "Centar za podršku studentima s invaliditetom" 12.45 Vesna Maksimović (Grad Split), "Split - grad za studente s invaliditetom" 13.15 Dr. sc. Ivana Bilić (Ekonomski fakultet u Splitu), "Projekti na kojima sam radila i surađivala s osobama s invaliditetom" 13.30 Diskusija na referirane teme U diskusiji sudjeluju: pravobraniteljica za osobe s invaliditetom, predstavnici Sveučilišta u Splitu i Filozofskog fakulteta u Splitu, koordinatori udruga mladih s invaliditetom iz Zagreba, predstavnica Grada Splita, predstavnici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te svi sudionici konferencije.