11. srpnja 2013.

Doktorirao prvi diplomirani konzervator-restaurator u Hrvatskoj

Dana 10. srpnja 2013. godine u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru (Obala kralja P. Krešimira IV, br. 2, II. kat) doktorirala je znanstvena novakinja sa Umjetničke akademije u Splitu, Odsjeka za konzervaciju-restauraciju, Miona MILIŠA, dipl. restaur.-konzerv., s tezom pod naslovom "Istraživanje, konzervacija, restauracija i prezentacija kamenih arheoloških artefakata iz crkve sv. Petra u Dubrovniku", pred Stručnim povjerenstvom u sastavu:  dr. sc. Branko Matulić, red. prof. (Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu), predsjednik povjerenstva; dr. sc. Ante Uglešić, red. prof.  (Odjel za arheologiju Sveučilišta u Zadru), član povjerenstva i dr. sc. Tomislav Fabijanić, doc. (Odjel za arheologiju Sveučilišta u Zadru) član povjerenstva. Čestitamo!