10. prosinca 2013.

Dobro srce studenata Splita

Blagdansko vrijeme za većinu nas nosi pregršt smijeha, prijateljstva,veselja,slavlja i darivanja. Ima li ljepšeg osjećaja od onog kada na božićno jutro odmotavamo poklone uz okićenu jelku i uživamo u zagrljaju naših najdražih? Netko će dobiti računalo, netko bicikl, dobru knjigu, čokoladu, netko iskreni pogled,zagrljaj,poljubac, a netko...ništa od toga. Upravo ovo doba darivanja je najbolje vrijeme da se prisjetimo i onih koje život ne mazi, pa Studentski centar u Splitu u dogovoru sa Sveučilištem u Splitu, studentskim udrugama, Savjetom mladih grada Splita, Savjetom mladih Splitsko-dalmatinske županije, Uredom za pastoral mladih, i Caritasom splitsko-makarske Nadbiskupije  pokreće ponovo Veliku humanitarnu akciju unutar Sveučilišta u Splitu pod nazivom „DOBRO SRCE STUDENATA SPLITA“ "Zavirite u svoje ormare i darujte komad odjeće kojeg više nećete nositi! Imate li igračku koja vam više ne treba? Otiđite u najbliži dućan i kupite neku prehrambenu namirnicu i higijensku potrepštinu! Tim komadom odjeće nekoga možete ugrijati. Tom igračkom možete razveseliti neko dijete. Tom namirnicom ili higijenskom potrepštinom možete nekoga nahraniti i zadovoljite im higijenske potrebe. Razveselite one koji nemaju!" Akcija se provodi u razdoblju od 12.prosinca do 17.prosinca 2013.  u objektima Studentskog centra u Splitu na način da će studenti i zaposlenici Sveučilišta kao i svi drugi koji se žele odazvati ovoj humanoj akciji donijeti po želji neke od prehrambenih namirnica (nekvarljivih) u zatvorenoj ambalaži (šećer, brašno, ulje, riža, tjestenina,grah,ječam,riblje i mesne konzerve),higijenskih potrepština (deterdžent, sapun, šampon,higij.ulošci,dječje pelene itd.), čistu odjeću i obuću (žensku,mušku i dječju) kao i dječje igračke u dolje navedene objekte Studentskog centra Split odakle će iste preuzeti Splitski Caritas. Studenti, odricanjem od jedne dnevne kave možete učiniti veliko djelo. Donirana roba se prikuplja u:

• U restoranu na Ekonomskom fakultetu od 9:oo-19:oo h
  • U studentskom domu „Kampus“ od 9:oo-20:ooh
  • U studentskom domu „Hostel Spinut“ od 9:oo-20:ooh
  • U kantini Libar (ex menza Index u gradu) od 9:00-15:00h

Dragi studenti i zaposlenici Sveučilišta u Splitu i svi drugi koji to niste, otvorite svoja srca, pružimo ljubav, osmijeh i bar malo pozornosti onima koji su u potrebi . Prenesite ovaj poziv  do svakog studenta  i prijatelja jer će i najmanji dar svakog od nas sigurno izmamiti osmjeh na lice onima kojima je ta pomoć potrebna. Pomoći nekom drugom može usrećiti više nego kad usrećimo sebe i nema bolje nagrade za naša djela nego osmjeh onoga kojem smo pomogli. Blagdani su pred vratima, brige nestaju na mjesec dana… pomozimo  drugima da i oni zaborave na svoje brige i dožive pravi smisao Božića.. "I ne zaboravite nije važno koliko dajete nego da je od srca pa makar to bila i neka sitnica.“