15. studenog 2018.

Dizajnerska početnica za osnovnoškolce: Split 2068. godine

Dizajnerska početnica održati će se u subotu 24. studenog 2018. na lokaciji Umjetničke akademije, Zagrebačka 3. Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture i Grada Splita. Na radionici će se polaznici i polaznice upoznati s dizajnerskim načinima promišljanja budućnosti na primjeru grada Splita u 2068. godini. Kroz proces dizajniranja željenih budućnosti grada, polaznici i polaznice raditi će na vizualizacijama različitih scenarija grada budućnosti. Termin: subota, 24. studenog od 10:00 do 12:00 sati. Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split. Uzrast polaznika: osnovnoškolski (5.—8. razred). Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr. Rok za prijave: petak, 23. studenog u 12:00 sati. Voditelji radionice: Oleg Šuran i Ivica Mitrović Dizajnerske početnice su prilagođene za sve zainteresirane, bez obzira na prethodno znanje i iskustvo. Radionice su besplatne, a broj sudionika je ograničen.