18. listopada 2011.

7. sajam stipendija

Sajam će predstaviti sve informacije o stipendijama, studijskim programima i pripremi za prijave Institut za razvoj obrazovanja organizira 7. Sajam stipendija i prateće obrazovne ponude u srijedu, 19. listopada 2011. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Sajam je jedinstven događaj u Hrvatskoj na kojemu učenici, studenti i ostali zainteresirani mogu saznati sve o stipendijama za studij u Hrvatskoj i inozemstvu. Na Sajmu će izlagati više od 40 uglednih institucija iz 9 različitih zemalja. Ove godine, Sajam će po prvi puta predstaviti i popratni sadržaj koji je usko vezan uz prijavu na stipendije: predstavit će se studijski programi, standardizirani ispiti za studij u inozemstvu, tečajevi stranih jezika, te usluge prijevoda prijavne dokumentacije. Također, dana 20. listopada bit će pokrenut Online Sajam stipendija na portalu www.stipendije.info, putem kojega će informacije o predstavljenim izlagačima na Sajmu postati dostupne svim hrvatskim građanima bez obzira na njihovo mjesto stanovanja. Na Sajmu izlažu hrvatska i inozemna visoka učilišta, ministarstva, veleposlanstva i strani kulturni centri, tvrtke, zaklade i udruge. Ove godine se očekuje više od 7.000 posjetitelja, koji će na štandovima, predavanjima, radionicama i kroz razgovore s bivšim stipendistima moći saznati informacije o mogućnostima studija i stipendiranja u Hrvatskoj i inozemstvu. Među najznačajnijim novinama ovogodišnjeg Sajma će biti predstavljanje Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske kao prve Zemlje partnera Sajma. Obrazovni sustav Ujedinjene Kraljevine poznat je po svojoj izvrsnosti diljem svijeta, a posjetitelji ovogodišnjeg Sajma će imati priliku razgovarati s britanskim izlagačima i bivšim stipendistima britanskih obrazovnih institucija. Ovogodišnji Sajam stipendija se održava pod pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske. Organizaciju Sajma su omogućile potpore brojnih partnera, koji će ujedno biti izlagači na Sajmu: INA d.d. (prijatelj Sajma), Ujedinjeno Kraljevina Velike Britanije i Sjeverne Irske (zemlja partner), Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa RH, Agencija za mobilnost i programe EU, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva (donatori i pokrovitelji), Veleučilište VERN' (strateški partner), Visoka škola za primijenjeno računarstvo, dio Algebra Grupe (akademski partner) te LIDL Hrvatska (sponzor). Sve informacije o Sajmu stipendija dostupne su na portalu www.stipendije.info i na www.facebook.com/trazim.stipendiju.