07. ožujka 2022.

10. Dani J. S. Bacha

„Nicht Bach, Meer soll er heissen!“ „Ne potok, nego more bi se trebao zvati!“ Ludwig van Beethoven

Projekt „Dani J. S. Bacha“ je prva monografska manifestacija u Hrvatskoj posvećena stvaralaštvu skladatelja. Pokrenuli su ga 2012. godine profesori Glazbenog odjela Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu - Vesna Podrug i Wladimir Kossjanenko, te ga od tada organiziraju svake godine na dan rođenja kompozitora - 21. ožujka. U narednim godinama broj sudionika se konstantno povećavao uz veliki interes publike. U suradnji s istaknutim hrvatskim i međunarodnim glazbenicima ostvareni su značajnei koncertni projekti kao na primjer integralne uzastopne izvedbe 6 Suita za Violončelo solo, 6 Sonata i Partita za Violinu solo, dvije knjige Dobro ugođenog klavira, brojne skladbe J.S. Bacha te Bachovih suvremenika. Održano je 27 koncerata i 5 predavanja u kojim su sudjelovali glazbenici svih generacija iz 12 zemalja. 2019. godine europsko udruženje festivala EFA dodijelilo je Danima Bacha priznanje ˝Remarkable Arts Festival of Europe 2019-2021˝. Ovogodišnje jubilarno deseto izdanje festivala Glazbeno-umjetnička udruga ARTEMIS organizira uz suradnju s Glazbenim odjelom Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Glazbenom školom ˝Josip Hatze˝ uz pokroviteljstvo Grada Splita. Deseti Dani Bacha započinju 18. ožujka koncertom učenika Glazbene škole J. Hatze i studenata Umjetničke akademije koji će se održati u Dvorani Glazbene škole s početkom u 19.30. U subotu 19. ožujka u 11h će profesor Fabrizio Scalabrin (Conservatorio Pollini – Padova) i studenti klase Viole Umjetničke akademije održati koncert-matineju u dvorani na Visokoj. U ponedjeljak 21. ožujka, na dan rođenja J.S. Bacha u 18h u dvorani Glazbenog odjela Umjetničke akademije na Visokoj  održat će se svečani koncert uz sudjelovanje profesora Olge Cinkoburove, Jadranke Garin, Vesne Podrug Kossjanenko, Zorana Velića, Marka Zupana, Ivane Kenk-Kalebić, Stele Ivanišević i gudačkog orkestra Umjetničke akademije pod ravnanjem Wladimira Kossjanenka.

PROGRAM 10. DANA J. S. BACHA

petak, 18. ožujka 2022. u 19.30 sati Dvorana Glazbene škole Josip Hatze

KONCERT učenika Glazbene škole Josip Hatze i studenata Glazbenog odjela Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu

subota, 19. ožujka 2022. u 11 sati Dvorana Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu na Visokoj

KONCERT- MATINEJA

Prof. Fabrizio Scalabrin (Conservatorio Pollini – Padova) i studenti klase Viole Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu

J.S. Bach: Kantata „Gleich wie der Regen und Schnee vom Himmel fällt“ BWV 18 u obradi za 5 viola, čembalo i basso continuo

G.Ph. Telemann: Koncert za dvije Violette, gudače i basso continuo u G-duru TWV 52: G3

ponedjeljak, 21. ožujka 2022. u 18 sati Dvorana Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu na Visokoj

KONCERT

J.S. Bach: Aria variata za klavir u a-molu BWV 989 J.S. Bach: Sonata za flautu i klavir u h-molu br. BWV 1030 A. Vivaldi: Koncert za dvije mandoline, gudače i basso continuo u G-duru RV 532 J.S. Bach: Koncert za tri klavira i gudače u C-duru BWV 1064

klavir: Zoran Velić, Vesna Podrug-Kossjanenko, Jadranka Garin, Olga Cinkoburova flauta: Marko Zupan mandoline: Ivana Kenk-Kalebić, Stela Ivanišević

Gudački orkestar Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu pod ravnanjem Wladimira Kossjanenka

Organizatori: Glazbeno-umjetnička udruga ARTEMIS Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu Glazbena škola Josip Hatze Sponzori: Grad Split   Slobodan ulaz na sve koncerte festivala! Veselimo se Vašem dolasku!