08. prosinca 2016.

Svečano je otvorena scensko-glazbena dvorana Scena A

Dana 6. prosinca 2016. je u prostoru Umjetničke akademije u Splitu, Zagrebačka 3, sjeverno od Strossmayerovog parka (Đardin) svečano otvorena scensko-glazbena dvorana Scena A. U prvom dijelu programa nastupile su glumice Katarina Romac i Monika Vuco koje su izvele diplomsku predstavu “Molly Bloom” (James Joyce: Uliks). U drugom dijelu je nastupio Ansambl za suvremenu glazbu S/UMAS koji je izveo nekoliko glazbenih brojeva, počevši sa skladbom Johna Adamsa koju je potpomogao performans Franje Đakovića. U nastavku su se mogle čuti izvrsne obrade glazbenih brojeva Franka Zappe, Davida Bowia i Michaela Jacksona. Otvaranjem Scene A Akademija i Sveučilište su dobili prostor za javni nastup studenata glume i glazbe, a grad Split još jedno mjesto kulturne ponude u Staroj gradskoj jezgri, tik do Dioklecijanove palače, u neposrednoj blizini Zlatnih vrata.