31. svibnja 2024.

Konferencija SORGO 290 - poziv za prijavu radova

Od 7. do 10. studenoga 2024. u Dubrovniku će se održati međunarodna znanstvena i umjetnička konferencija SORGO 290 na temu Kulturno-povijesni, glazbeni i obrazovni mostovi između Srednje Europe, Sredozemlja i hrvatskoga juga u vrijeme Luke Sorga povodom obilježavanja 290. obljetnice rođenja dubrovačkog plemića, diplomata i skladatelja Luke-Ignacija Antunova Sorga [Sorkočevića] (Dubrovnik, 13. siječnja 1734. – Dubrovnik, 11. rujna 1789.), uglednog predstavnika Dubrovačke Republike, jedne od najznačajnijih skladateljskih osobnosti na dubrovačkom tlu u 18. stoljeću, začetnika hrvatskoga simfonijskog stvaralaštva, istaknute ličnosti u političkoj i kulturnoj memoriji Grada.

Konferenciju organiziraju Dubrovački muzeji, Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu i Sveučilište u Dubrovniku u suradnji s Državnim arhivom u Dubrovniku, Dubrovačkim knjižnicama, Franjevačkim samostanom Male braće u Dubrovniku, Umjetničkom školom Luke Sorkočevića, Dubrovačkim simfonijskim orkestrom, Kazalištem Marina Držića i udrugom Sve ostalo je glazba.

Konferencija se održava pod pokroviteljstvom Grada Dubrovnika uz potporu Turističke zajednice grada Dubrovnika.

Prijave su otvorene do 1. srpnja!

Svi detalji su u prilozima:

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja