19. srpnja 2021.

Dobitnici nagrada na 4. međunarodnom studentskom biennalu

U Multimedijalnom kulturnom centru Split 13. srpnja svečano je otvoreno 4. međunarodno studentsko biennale, izložba koju zajednički organiziraju Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku i Umjetnička akademija u Splitu.
.
Na izložbi se predstavljaju radovi 27 mladih umjetnika, studenata umjetničkih akademija iz Australije, Engleske, Hrvatske, Nizozemske, Njemačke, Slovenije, Srbije i Švicarske.
.
Izložba se može pogledati do 28. srpnja svakim radnim danom od 18 do 22 sata.
.
Stručni žiri u sastavu Vedran Perkov, Miran Blažek, Ana Petrović, Krešimir Purgar, Domagoj Sušac, Josip Šurlin i Tina Vukasović donijeli su odluke o pobjednicima:
📀Leandra Agazzi dobitnica je nagrade Ivan Ladislav Galeta s radom Care Less.
💿Ivan Gundić dobitnik je jednakovrijedne nagrade s radom Memogram.
💿Marcel Schwittlick dobitnik je jednakovrijedne nagrade s radom Uzdignuta spirala.
💽Martin Moolhuijsen dobitnik je posebnog priznanja s radom Beskonačna šala.
💽Leif Hendrik Kauz-Zeller dobitnik je posebnog priznanja s radom Melankolija.
💽Milan Kujundžić dobitnik je posebnog priznanja s radom Jedan za čovjeka bez daha, jedan za promatrača.
.
Svih šest umjetnika dobilo je umjetničke kataloge sponzorirane od strane Galerije umjetnina u Splitu, prigodne Greatest Hits LP ploče te ostvarenje zajedničke izložbe u 2022. godini u Galeriji Knifer u Osijeku.
.
Čestitamo svim nagrađenima kao i ostalim izlagačima!
.
[meta_gallery_slider dots="false" arrows="true" show_title="true" slider_height="650"]