08. lipnja 2016.

Dan D(iploma) Odsjeka za konzervaciju-restauraciju

Dana 10. lipnja 2016. Odsjek za konzervaciju-restauraciju Umjetničke akademije u Splitu organizira Dan D(iploma) – seriju predavanja bivših studenata, magistara konzervacije-restauracije, koji su svoje magistarske stručne radove obranili tijekom posljednjih godinu dana. Bivši će studenti kroz kratka usmena izlaganja (15 – 20 min.) predstaviti svoje završne projekte na studiju konzervacije-restauracije. Osim što će izložiti teme i rezultate svojih magistarskih stručnih radova, te se predstaviti potencijalnim poslodavcima, mladi će se predavači pozabaviti i temama koje zanimaju sadašnje studente:

• kako su transformirali rezultate svojega istraživanja i rada u pisano djelo;
  • kojim su se metodama služili u istraživanju i praktičnome radu;
  • s kojim su se preprekama susreli u radu, i kako su te prepreke premostili;
  • specifičnosti i(li) kurioziteti (anegdote) vezani uz proces izrade ili sam rad;
  • pogled na iskustvo studiranja na Odsjeku za konzervaciju-restauraciju, odnosno na Umjetničkoj akademiji u Splitu.

Nadamo se da ćete nam se pridružiti, jer je to prilika da bolje upoznate naš Odsjek, naše sadašnje i bivše studente, ali i nastavno osoblje. Predavanja počinju u 9:00 sati, na prvomu katu zgrade Glazbenoga odjela Umjetničke akademije (Fausta Vrančića 19). Ukoliko imate dodatnih pitanja, ne ustručavajte nam se obratiti.   PROGRAM 9:00 Otvaranje Dana D(iploma), pozdravne riječi 9:05 Prvi slijed predavanja 9:05 Davor Maršić, Konzervatorsko-restauratorski zahvat na kamenom oltaru svetoga Antuna iz Kaštel Lukšića, crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije 9:30 Duje Matešan, Izrada kopije mozaika s prikazom Tritona iz namjesnikove palače u Saloni 9:55 Tina Tomšič, Važnost umjetnikova glasa: izrada plana zahvata za skulpturu Zid, autorice Dore Kovačević 10:20 Pauza 10:30 Drugi slijed predavanja 10:30 Ana Šapina, Osnivanje ksiloteke Odsjeka za konzervaciju-restauraciju Umjetničke akademije u Splitu 10:55 Nađa Šperac, Osjetljivost Paraloida B-72 na toplinu i UV zračenje 11:20 Kratka rasprava 11:45 Domjenak (bit će poslužen na Odsjeku za konzervaciju-restauraciju)