13. lipnja 2024.

Završna izložba Odsjeka za slikarstvo: Produkcija 2024.

Umjetnička akademija u Splitu i Multimedijalni kulturni centar Split imaju zadovoljstvo pozvati Vas na otvorenje završne izložbe Odsjeka za slikarstvo, Produkcija 2024., koja se otvara u utorak 18. lipnja 2024. godine u 20 sati u Multimedijalnom kulturnom centru (Dom mladih), Savska bb, Split.

Završna izložba Odsjeka za slikarstvo Umjetničke akademije u Splitu predstavlja radove studenata prijediplomskog i diplomskog studija koji su realizirani kroz različite praktične kolegije nastavnog programa u akademskoj godini 2023/24.

Izložba daje uvid u recentnu studentsku produkciju Odsjeka za slikarstvo koji njeguje podržavanje pojedinačnih i raznorodnih umjetničkih pristupa i interesa, kao i obaviještenost o dominantnim, ali i o novijim teorijskim obzorima u području vizualne kulture, pritom ne gubeći iz vida likovnost kao temelj umjetničkog stvaranja.

Cilj redovitih prezentacija studentskih radova u konkretnom galerijskom prostoru je stjecanje značajnog iskustva prolaskom kroz sam proces realizacije izložbe te njihovo suočavanje s kritičkim pogledom javnosti.

Izložba će biti otvorena do 28. lipnja 2023., svakim danom osim nedjelje i praznika od 17 do 21 sat.

Ulaz je slobodan.

Partnerska ustanova: Multimedijalni kulturni centar – MKC Split (Dom mladih)

Nositelji aktivnosti: izv. prof. art. Vedran Perkov (Odsjek za slikarstvo)

Kontakt-osoba: vedran.perkov@umas.hr