27. kolovoza 2013.

Udruga ESN Split traži nove članove

Početkom (n)ove akademske godine studentska udruga ESN Split (Erasmus Student Network Split) vršit će regrutaciju novih članova pa vas ovim putem žele upoznati sa svojim radom.

O udruzi ESN Split

ESN je neprofitna studentska volonterska organizacija koja okuplja studente svih fakulteta željnih druženja s novim ljudima iz cijele Europe. Njihova misija je pomoći stranim studentima u Splitu da se prilagode hrvatskoj kulturi i savladaju jezik. Uz to im organiziraju obilazak grada, izlete, sastanke, zabave, izložbe, tematske međunarodne večere... Drugi dio njihove misije je pomoći domaćim studentima koji odlaze na studijsku mobilnost ili praksu s pripremama za boravak u inozemstvu. O tome je pisala Ana Šapina, studentica 4. godine konzervacije-restauracije, na blogu Stažiranje među umjetninama. Ana i njena kolegica Ivana Duvnjak zimski će semestar provesti u Kölnu.

Uključite se!

Za studente koji u Split dolaze kroz program studijske mobilnosti ili na Erasmus praksu, ESN Split organizira tzv. buddy sustav. Buddy je hrvatski student koji pomaže stranom studentu prije i tijekom programa razmjene u Splitu. Buddy mu pomaže da se uklopi u novu sredinu, oko sređivanja "papirologije" i snalaženja u svakodnevnom životu. Svim studentima koji zatraže buddyja ESN dodjeljuje jedog hrvatskog studenta. Ako imate kakvo pitanje ili se želite priključiti udruzi ESN Split, pošaljite im e-mail na esn.split@gmail.com ili ih kontaktirajte putem Facebooka.