21. prosinca 2020.

Toni Horvatić 1967. - 2020.

Iznenada, u 54. godini života, napustio nas je naš dragi kolega i nastavnik Toni Horvatić.
Toni Horvatić rođen je u Šibeniku 1967. Na Filozofskom fakultetu u Zadru 1992. diplomirao je Povijest i teoriju umjetnosti.
Nakon završenog studija u Šibeniku djelovao je kao likovni kritičar pisao je o umjetnosti, a kao kustos surađivao s galerijama te kao novinar sa Hrvatskom televizijom. Od 1995. kada se preselio u Split radi kao freelance kustos. Zajedno s likovnim umjetnicima pokretač je projekta revitalizacije splitske suvremene likovne scene. Za sobom je ostavio značajan doprinos splitskoj i hrvatskoj kulturi, svojim djelovanjem povezujući umjetnike, studente, učenike i publiku.
Na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu zaposlen je od 2010. godine kao predavač na kolegijima Umjetnost 19. i 20. stoljeća, Suvremena umjetnost te Povijest umjetnosti 5 i 6. Predavao je studentima Odsjeka za likovnu kulturu i likovnu umjetnost, Odsjeka za konzervaciju-restauraciju, Odsjeka za slikarstvo i Odsjeka za kiparstvo.
Posljednji pozdrav dragom kolegi od nastavnika, zaposlenika i studenata Umjetničke akademije u Splitu.