22. svibnja 2012.

Studentski dan sporta i aktivizma

Dana 2. lipnja na splitskoj Rivi održati će se četvrti po redu “Studentski dan sporta i aktivizma” u organizaciji Hrvatskog sveučilišnog športskog saveza, Splitskog sveučilišnog športskog saveza te Studentskog zbora Sveučilišta u Splitu. Osnovni cilj je promoviranje studentskog sporta, vrhunskog i rekreativnog, kao sastavnog dijela akademskog života kojim se podiže kvaliteta studiranja i življenja, te poticanje studentskog aktivizma. Bogati športski i zabavni sadržaji kreću od 10 sati ujutro, a trajati će do kasno u noć. Manifestacija će se i ove godine sastojati od tri dijela: sportskog, zabavnog i edukativnog. U športskom dijelu programa održati će se turniri u uličnom nogometu, uličnoj košarci i mini rukometu, a prezentirat će se i grupni oblici vježbanja i borilačkih vještina poput aerobika, break dance-a, zumbe, capuere, te novog oblika badmintona na otvorenom - speedminton. U zabavnom i opuštenom dijelu održati će se turnir od četiri discipline (potezanje konopa, kviz znanja, graničari i igra iznenađenja) u kojem će se boriti ekipe. Održati će se i pojedinačno natjecanje u skakanju u vrećama te kvizu poznavanja stranih jezika. Hrana i piće za sudionike natjecanja će biti besplatni. I studentske udruge predstaviti će se svojim edukativnim materijalima. Ove godine očekujemo veći broj natjecatelja, te još više sportskog i zabavnog sadržaja.