14. svibnja 2024.

Predstavljanje radova studenata s Odsjeka Dizajna vizualnih komunikacija

Predstavljanje radova studenata s Odsjeka Dizajna vizualnih komunikacija pod mentorstvom arhitektice dr. sc. Jelene Zanchi u galerija Kvart na Trsteniku (Put Trstenika 1)
utorak, 14.5.2024. 19 sati
Radovi koji će biti predstavljeni nastali su u sklopu projekta Valorizacija moderne arhitekture, kroz koji se svake godine obrađuje druga zgrada, a dio je kolegija Projektiranje 2. Cilj projekta je upoznati širu javnost sa značajnim autorima i realizacijama moderne hrvatske arhitekture. Po uzoru na slične table postavljene na relevantnim građevinama u povijesnim gradskim jezgrama ove table su postavljene u prizemljima zgrada koje se smatraju antologijskim djelima moderne arhitekture. Nude informacije o samoj zgradi ali i općenitije projektantima, u ovim slučajevima o Frani Gotovcu, Ivi Radiću i Anti Svarčiću. Projekt se realizira u suradnji sa stanarima i njihovim predstavnicima. Već drugu godinu za redom ostvaruje se u suradnji s udrugom INOVA i predstavlja u sklopu manifestacije 50 godina Splita 3 - ulice, kvartovi, stanovnici.

Kvalitetno obrazovanje Održivi gradovi i zajednice Partnerstvom do cilja