05. ožujka 2017.

Poziv na suradnju časopisa ICAR i obavijest o konferenciji CARE! 2017

Znanstveni časopis ICAR - International Journal of Young Conservators and Restorers of Works of Art  poziva autore - studente konzervacije-restauracije i one koji su nedavno diplomirali - da svojim prilozima sudjeluju u oblikovanju drugog broja časopisa. Rok za prijavu sažetaka je 31. ožujka 2017. Detaljne upute dostupne su na web-stranici časopisa.   CARE Fakultet za konzerviranje-restauriranje umjetnina Akademije likovnih umjetnosti u Varšavi, čiji su sadašnji i bivši studenti pokrenuli časopis ICAR, u svibnju organizira konferenciju CARE! Conservation and REstoration Conference. Prvi dan konferencije rezerviran je za prezentacije autora čiji su radovi objavljeni u prvom broju ICAR-a te za okrugli stol o publiciranju znanstvenih i stručnih radova. Idućeg su dana na rasporedu prezentacije studenata i nastavnika Državne akademije likovnih umjetnosti u Stuttgartu i Fakulteta za konzerviranje-restauriranje umjetnina Akademije likovnih umjetnosti u Varšavi. Studenti i nastavnici varšavske Akademije svoje će radove predstaviti i posterima. Detaljne informacije o konferenciji dostupne su ovdje.