14. rujna 2023.

Natječaj za izlaganje u galeriji Centra za grafiku u Beogradu

Centar za grafiku i vizuelna istraživanja AKADEMIJA

Fakultet likovnih umetnosti

Pariska 16

Beograd, Srbija

+381 11 3282800

Centar za grafiku i vizuelna istraživanja AKADEMIJA Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu raspisuje

za izlagačku sezonu 2024 za projekte iz oblasti:

• vizuelnih umetnosti ostvarenih u mediju grafike

• multidisciplinarne projekte koji sarađuju sa medijem grafike

Prijavljene projekte za godišnji program razmatraće Umetnički savet galerije Centra za grafiku.

Razmatraće se predlozi projekata koji ne podrazumevaju nadoknadu sredstava za finansiranje produkcije projekta.

Prednost na Konkursu imaće autori koji su završili umetničke studije na nekom od umetničkih fakulteta u zemlji i inostranstvu i autori afirmisani na domaćoj i inostranoj sceni savremene vizuelne umetnosti.

Dobijen termin u galeriji podrazumeva da se celokupan projekat autora sa kojim je konkurisao može izložiti od 01. februara do 15 decembra 2024. u bilo kom periodu.

Konkurs je otvoren od 11. do 30. septembra 2023.

Prijem radova isključivo u elektronskoj formi, pute e-maila flu.centar@gmail.com

Materijal za konkurs:

1. Pet originalnih radova