05. svibnja 2022.

Virtualna promocija studenata diplomiranih 2021.

Poštovani prvostupnici i magistri, Vrijeme u kojem zaključujete školovanje ili završavate samo prvu etapu puta do željene diplome za vas će uvijek imati radostan prizvuk. Jedan dio života zaključujete, a pred vama se otvara kompleksna slika trenutka u kojem živimo. Kao građani Europe sigurno razmišljate o budućnosti koja je pred našim kontinentom, ali i cijelim svijetom. Potresne vijesti i slike koje pristižu pogotovo nas u Hrvatskoj vraćaju u vremena kad većina vas nije ni bila rođena, u vremena kad smo i sami bili žrtve agresije. Nije lako pod dojmom takvih misli posvetiti se studiranju, stvaranju ili izučavanju umjetnosti i kulture. Mnogi će reći da nije vrijeme za umjetnost, ali istina je upravo suprotna, sada kad su ugrožene demokratske vrijednosti na kojima se temelji europski pravni i sigurnosni sustav kao i način života trenutak je kad umjetnost i kultura itekako ima što za reći. Upravo sada umjetnost i kultura postaju oaze humanizma i promišljanja o pitanjima koja mnogi ne mogu ili se ne usuđuju postaviti. Visoka kvaliteta završnih i diplomskih radova ispunjava nas nadom, zadovoljstvom i divljenjem te dokazuje da imamo generacije mladih ljudi koji imaju snage da se othrvaju svim izazovima i produciraju izvanredne umjetničke kreacije i znanstvena djela.   https://www.youtube.com/watch?v=w7bk_QsQN3A     https://www.youtube.com/watch?v=gOjY1k50_Cg Kao dekanu Umjetničke akademije u Splitu zadovoljstvo i čast mi je čestitati vam na uspješnom završetku školovanja, a ujedno ovim putem posebno ističem izvanredne uspjehe dobitnika Dekanove nagrade i Posebne Dekanove nagrade za akademsku godinu 2020/2021.: I. Dobitnici nagrade na preddiplomskoj razini:
  1. Šimun – Čarli Botica, glazbena pedagogija
  2. Jelena Lučev, glazbena teorija
  3. Filip Dujmović, saksofon
  4. Lovre Kondža, gluma
II. Dobitnici nagrade na diplomskoj razini:
  1. Kristina Svalina, solo pjevanje
  2. Ivona Pupačić, slikarstvo
  3. Daniel Hrgar, klarinet
  4. Davor Kamenjarin, kiparstvo
  5. Slavena Verić, gluma
  6. Borna Stanić, glazbena teorija