08. ožujka 2021.

Zbirka orkestralnih dionica viole

Umjetnička akademija u Splitu izdala je Zbirku orkestralnih dionica viole za studij na muzičkim akademijama i pripremu audicija za orkestar, prvi i drugi dio.

Sastavljači i redaktori prstometa i štrihova:

izv. prof. art. Pavel Kondrusevich
izv. prof. art. Wladimir Kossjanenko

Zbirka sadrži neke od najvažnijih primjera iz simfonijskog, opernog i baletnog repertoara europske i hrvatske glazbe proteklih triju stoljeća koji čine okosnicu repertoara audicija za profesionalne orkestre. Ovaj materijal ima za cilj pružiti studentima uvid u širok raspon predstojećih zadataka te im olakšati proces učenja i pripreme. U tom smislu zbirka će odlično poslužiti u nastavi orkestralnih dionica na fakultetima, akademijama i sveučilištima, pri čemu se preporuča vježbati predloženim redoslijedom.
Prstomet i štrihovi, koje predlažu priređivači, pokazali su odlične rezultate u dugogodišnjem sviračkom iskustvu.
[meta_gallery_slider show_title="false" slider_height="850" ]