28. listopada 2021.

Reakreditacija Umjetničke akademije - obavijest zaposlenicima

Poštovani, Dana 24. kolovoza 2021. godine Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu zaprimila je obavijest  AZVO-a da je uključena u Plan reakreditacije za 2022. godinu Reakreditacija visokih učilišta je obavezan postupak vanjskog vrednovanja kvalitete svih visokih učilišta koji se provodi u petogodišnjim ciklusima. Cilj postupka reakreditacije je provjeriti ispunjava li visoko učilište potrebne uvjete (akademski prag) i vrednovati i ocijeniti kvalitetu visokog učilišta prema definiranim standardima kvalitete te preporučiti daljnja unapređenja. Svrha postupka reakreditacije je potaknuti daljnji razvoj kvalitete u glavnim aspektima rada visokog učilišta te osigurati da studenti studiraju na visokim učilištima/studijskim programima koji ispunjavaju potrebne uvjete. Područja vrednovanja:
  • interno osiguravanje kvalitete i društvena uloga visokog učilišta
  • studijski programi
  • nastavni proces i podrška studentima
  • nastavnički i institucijski kapaciteti
  • znanstvena/umjetnička djelatnost
Osim naše Akademije u planu za 2022. godinu su i akademije:
  • Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
  • Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
  • Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci
  • Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebua
sa Sveučilišta u Splitu sastavnice i sveučilišni odjeli:
  • Pravni fakultet
  • Medicinski fakultet
  • Zdravstveni studiji
Točan datum provedbe reakreditacijskog postupka Umjetničke akademije u Splitu bit će poznat do kraja studenog 2021. godine. UMAS je imenovao administratorice za unošenje podataka u sustave: • administratorica podataka za CROSBI  je voditeljica knjižnice Žana Siminiati Violić • administratorica Baze projektnih aktivnosti (POIROT) je voditeljica računovodstvene službe Jadranka Tokić • administratorica sustava MOZVAG ISVU je koordinatorica Dalida Cikatić UMAS će početkom studenog formirati radno tijelo za izradu dokumenta Samoanalize. Održane i najavljene radionice:
  • 3. listopada 2021.  održana je online radionica za izradu Samoanalize. Radionici su prisustvovali svi članovi uprave UMAS-a i Dalida Cikatić administratorica za MOZVAG.
  • 27. listopada 2021. održat će se radionica/webinar za administratore CROSBI-ja
  • 28. listopada 2021. održat će se radionica/webinar za administratore POIROT-a
  • 16. studenog 2021. online sastanak o radu u sustavu MOZVAG
  • u najavi: Centar za kvalitetu UNIST-a planira tijekom studenog održati radionicu u kojoj će sudjelovati sastavnice koje su u 2021. godini prošle postupak reakreditacije i sastavnice koje su u planu za 2022. godinu.
Pozivamo sve nastavnike, zaposlenike i članove SZ da prouče dokument: Standardi za vrednovanje kvalitete visokih učilišta u postupku reakreditacije. Pogotovo obratite pažnju na standarde koji su označeni zelenom bojom jer su oni ključni. Uprava će o svim postupcima koje provodi i planira obavještavati AV, predstojnike, nastavnike SZ, i administrativne službe i studente kako bi svi bili upoznati i uključeni u postupak reakreditacije koji nas očekuje. Dekan izv. prof. art. Edvin Dragičević