10. prosinca 2020.

Film Katrin Novaković uvršten u program DIALLS

Završni rad studentice Katrin Novaković, kratki animirani film Iz dubine izrađen pod mentorstvom doc. art. Veljka Popovića uvršten je u "Dialogue and Argumentation for Cultural Literacy Learning in Schools" program.
Rad je izrađen 2012. godine kada je studentica završila preddiplomski studij filma i videa na Umjetničkoj akademiji u Splitu.
Film je izrađen u režiji Katrin Novaković, produciran od strane UMAS-a /Odsjeka za film i video, a distribuira ga Bonobostudio iz Zagreba.
Program u koji je animiran film uvršten sufinanciran je od strane Europske unije, a predvođen Sveučilištem u Cambridgeu.
Projekt je namjenjen razvoju medijske kulture u školama i traje do travnja 2026.
Lijepo je napomenuti i da selekcija filma sa sobom nosi i novčanu nagradu u iznosu od 4.000,00 kn.
Čestitamo!